Birma

Czy w Birmie jest drogo?

Czy w Birmie jest drogo? I tak i nie. „Drogo” to pojecie względne. Punkt widzenia zależy od tego jaki jest nasz subiektywny miernik kosztów. Nie mniej jednak, obiektywnie przyznać trzeba, że w porównaniu do innych krajów Azji Południowo-Wschodniej w Birmie jest zdecydowanie drożej.

0 komentarzy

Jezioro Inle – hit czy kit?

Do Jeziora Inle dostać można się na kilka sposobów. Jednym z nich jest dwu lub trzydniowy trekking z miejscowości Kalaw. Trasa wiedzie przez okoliczne wsie, dzięki czemu lepiej można poznać, jak toczy się codzienne życie Birmańczyków. Wariant ten wydaje się być ciekawą opcją, niemniej jednak trzeba liczyć się z tym, że w sezonie na pewno

0 komentarzy

Wsiąść po pociągu, byle jakiego…

Jest 7 rano. Siedzimy na peronie w niewielkiej górskiej miejscowości Hsipaw. Wokół nas przechadzają się mężczyźni w kolorowych longyi (tradycyjnych birmańskich spódnicach), a kobiety z koszami na głowie sprzedają różnorakie przekąski. Za chwilę na stację nadjechać ma pociąg.

1 komentarz

Wędrując wśród birmańskich wiosek

Jednym z najważniejszych aspektów każdej podróży jest dla mnie jak najlepsze poznanie lokalnego życia, kultury i zwyczajów mieszkańców danego kraju. Piękne zabytki opisywane w przewodnikach robią wrażenie, jednakże zazwyczaj najpiękniejsze wspomnienia pozostają z miejsc nieco oddalonych od utartego szlaku.

0 komentarzy

Twarze Birmy

„Wszystkie drogi prowadzą do ludzi” /Mały Książę/   Pełne życzliwości, pokryte thanaką, z szerokim uśmiechem w kolorze betelu. Czasem zmęczone niełatwym życiem. Pełne ciepła. Takie właśnie są twarze Birmy. Twarze ludzi, którzy mimo że nie posiadają wiele, mają w sobie najcenniejszy skarb – radość z życia.

0 komentarzy

Bagan – w krainie tysiąca pagód

Bagan. Magiczne wschody słońca z unoszącymi się ku niebu balonami. Miejsce, w którym nawet największe śpiochy zrywają się o świcie. Świątynie majestatycznie otulone promieniami zachodzącego słońca. Raj dla fotografów. Dla mnie osobiście Bagan jest zdecydowanie jednym z piękniejszych miejsc w Birmie.

0 komentarzy